Andrzej Domański: Od niemal dwudziestu lat związany jest z branżą szkoleniowo-doradczą, obecnie jako współwłaściciel firmy szkoleniowej i startup wykorzystującego VR do edukacji, wcześniej jako dyrektor sprzedaży, dyrektor operacyjny, kierownik projektów, konsultant, trener. Zrealizował kilkadziesiąt projektów dotyczących rozwoju pracowników (programy talentowe, akademie przywództwa, programy rozwoju sił sprzedaży, wsparcie facylitacyjne, wdrożenia e-learningu etc.) oraz kilkadziesiąt projektów doradczych z obszaru badań i doradztwa HR (audytu HR, AC/DC, ocena kompetencji, badania opinii pracowników, ocen okresowych). Z wykształcenia jest magistrem zarządzania i psychologii, psychoterapeutą SFBT w trakcie szkolenia. Certyfikowany nauczyciel uważności MBLC (Mindfulness-Based Living Course), odbyty kurs współczucia CBLC (Compassion Based Living Course). Ponad 5 lat praktyki własnej w medytacji uważności. Jest wykładowcą Politechniki Łódzkiej, społecznie angażuje się w restrukturyzację Domów Dziecka i reformę pieczy zastępczej.

Andrzej Domański

Wprowadzenie do Mindfulness: Uważność jest definiowana jako zwrócenie uwagi na chwilę obecną poprzez doświadczenie danego momentu w sposób nieosądzający i akceptujący. Nasza uwaga jest jak motyl zmieniający miejsce, od jednej myśli do drugiej…

Podczas tego warsztatu doświadczymy spowolnienia i ukierunkowania naszego umysłu stosując regulację oddechu i liczenie. Następnie poznamy praktyki, które wyciszą gonitwę myśli w naszych głowach i poprowadzą ją do świadomości sensorycznej ciała. Poznamy praktykę uważnego ruchu jako sposób na integrację uważności z tym, jak postępujemy w życiu codziennym, oparcie na oddechu oraz 3-minutowe ćwiczenie oddechu jako sposób na przerwanie błędnego koła reakcji, w którym jesteśmy uwięzieni na co dzień. Dzięki codziennej możliwości pracy z zakresu podstawowych praktyk uważności jesteśmy bardziej świadomi tego, jak poruszają się myśli w naszym umyśle oraz jakimi utartymi ścieżkami podążają. Jesteśmy coraz bardziej zaznajomieni z dynamiczną zmianą uważności i rozproszenia oraz zaczynamy dostrzegać, jak roztargnienie pochłania naszą energię.

Jaki inspirację przed polecam zapoznać się z wykładem Rob’a Nair’ego: https://youtu.be/pxqWzr2JjlU